Malé půjčky do výplaty na účet
Půjčky do výplaty

SMS půjčka – dostane ji opravdu každý?

Krátkodobé úvěry jsou určeny pro řešení krátkodobých finančních problémů. Takto bychom k nim měli přistupovat a nevyužívat je na splácení starých závazků nebo na nákup zbytečných věcí. Oblíbu zaznamenáváme zejména u takzvaných SMS půjček, o nichž se traduje, že je dostane úplně každý. Jak je to ale ve skutečnosti a opravdu nebankovní společnosti půjčí všem zájemcům?

Charakteristika SMS půjček

Půjčky prostřednictvím SMS vyřídíte z pohodlí svého domova a bez nutnosti dokladování. Při první žádosti vyplníte online žádost, při dalších žádostech si vystačíte s mobilním telefonem.
Sjednáním těchto malých úvěrů se ale zavazujete k tomu, že vrátíte půjčenou částku i s poplatky do data splatnosti, tj. do 30 až 45 dnů. Někteří poskytovatelé umožňují prodloužení doby splatnosti, ale zaplatíte za to vysoký poplatek.

Společnosti prověřují bonitu klientů

Tyto druhy mikroúvěrů mohou získat nejen lidé v trvalém pracovním poměru, ale také osoby s nízkou bonitou - s menšími příjmy nebo se záznamy v registrech dlužníků. Neznamená to však, že na esemeskové půjčky dosáhne každý žadatel. Nový spotřebitelský zákon udává, že i poskytovatelé malých půjček do 5 tisíc korun musejí zkoumat bonitu žadatele. Společnosti tím chrání samy sebe před nesplácením úvěrů a zároveň klienty před existenčními problémy.

Vyplnění žádosti pro posouzení bonity

Jak celý proces probíhá? Klienti nejprve musejí vyplnit na stránkách společnosti online žádost a zanést do ní své osobní údaje, příjmy a výdaje. Po odeslání žádosti společnost z poskytnutých informací vyhodnotí bonitu žadatele a mikropůjčku schválí nebo zamítne. Zájemci o půjčku jsou o výsledku seznámeni elektronickou cestou nebo telefonátem od operátora.

Pozor na úvěrový podvod

Nebankovní společnosti si žádným způsobem neověřují, zda žadatelé o mikroúvěr uvádějí pravdivé informace. To může svádět k tomu, že si zájemci o půjčku některé údaje upraví, aby zvýšili své šance. Pokud ale uvedou společnost v omyl, dopouštějí se trestného činu. V mnoha případech společnosti na úvěrový podvod přijdou a pro klienty to má fatální důsledky, a to až trest odnětí svobody.

Buďte v žádosti upřímní a chraňte sami sebe

Lidé dělají v bezvýchodné situaci zoufalé věci. Často je rychlá půjčka jediným řešením jejich finančních problémů a uchylují se ke lžím. Uvedením nepravdivých údajů spotřebitelé ohrožují nejvíce sami sebe. Mnohdy nezvládnou mikropůjčku splatit a dostávají se do hlubších finančních problémů. To má negativní dopad na jejich rodinný rozpočet a kvalitu života. Buďte v každé žádosti o půjčku upřímní i za cenu toho, že ji nedostanete. Je pouze ve vašem zájmu, abyste se vyvarovali platební neschopnosti a trestnímu stíhání.


© 2024 Malé-Půjčky-do-Výplaty.cz - Všechna práva vyhrazena. Informace na webu pochází z různých dalších zdrojů. Provozovatel neposkytuje ani nezprostředkovává úvěry.