Malé půjčky do výplaty na účet
Půjčky do výplaty
Upozornění: Údaje pro články byly sbírány v minulosti. Věnujte proto, prosíme, pozornost datu publikování. Je možné, že informace již nejsou aktuální a neodpovídají platné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Jak ušetřit za benzín

13.7.2015

Dávno odzvonilo dobám, kdyby bylo auto považováno za luxus, který si mohl dovolit jen málokdo. V dnešní době stojí tento dopravní prostředek téměř před každým domem. Možná i vy jezdíte autem do práce, vozíte jím děti do školy, jezdíte na nákupy – v podstatě si život bez auta už ani neumíte představit. Je pravdou, že mít auto je hodně pohodlné, ovšem i finančně náročné. Ceny benzínu stoupají a s tím stoupají i rodinné náklady. V dnešním článku vám poradíme, jak jezdit co možná nejúsporněji.

Kde natankujete nejlevněji?

Kdo chce tankovat levněji, měl by mít přehled o cenách za pohonné hmoty nejen u nás v ČR, ale i jinde po světě. Máte-li to štěstí a bydlíte kousek od hranic s Polskem, pak věřte, že zajet si pro plnou nádrž k našim polským sousedům se vám určitě vyplatí. Natankujete tam až o 50 haléřů levněji na jeden litr. Ušetřit se dá i v Bulharsku, kde je cena benzínu o 1 Kč nižší nežli u nás. Tankovat se naopak nevyplatí v sousedním Německu či Itálii.
Tankujte se slevou

Ukrývá se vám v peněžence kreditní karta? Pak věřte, že i jejím používáním můžete na ceně benzínu výrazně ušetřit. S některými kreditními kartami lze ušetřit až 4% na pohonné hmoty a to na jakékoli čerpací stanici na území ČR. Pokud kreditní kartu nemáte, nemusíte skládat hlavu do dlaní, neboť i vy máte šanci ušetřit. Jak? Čerpací stanice nabízí pro stálé zákazníky bonusové programy, kdy můžete na litr benzínu získat slevu až 50 haléřů.

Jak snížit spotřebu benzínu?

Ušetřete i během vašeho cestování – stačí, když změníte své řidičské návyky.

1. Jezděte na vyšší rychlostní stupeň

Jakmile se rozjedete, zařaďte dvojku a pak postupně až na pátý rychlostní stupeň. Pamatujte, že čím vyšší rychlost máte zařazenou, tím jedete na nižší spotřebu. Šetřit můžete i dodržováním rychlostních limitů.

2. Vozte v autě jen to, co je nutné

Odstraňte z obsahu auta vše, co v něm nutně nemusí být a zbytečně jej nepřetěžujte. Každé kilo váhy navíc se odrazí na spotřebě. Pokud nemusíte, nejezděte s otevřenými okénky, které zvyšují odpor vzduchu stejně jako střešní nosič či držák horských kol.

Další zajímavosti, jak ušetřit vaše peníze, nebo jak si je v případě potřeby půjčit co nejjednoduššeji a bez rizika, se dočtete na webu Univerzální-Půjčka.cz.© 2024 Malé-Půjčky-do-Výplaty.cz - Všechna práva vyhrazena. Informace na webu pochází z různých dalších zdrojů. Provozovatel neposkytuje ani nezprostředkovává úvěry.